Prywatne ubezpieczenia emerytalne Nowy Sącz

Prywatne ubezpieczenia emerytalne to dobrowolne ubezpieczenia, które pozwalają na gromadzenie środków na przyszłą emeryturę. W przeciwieństwie do ubezpieczenia społecznego, gdzie składki płaci się do państwowego systemu, w przypadku prywatnego ubezpieczenia emerytalnego środki są gromadzone na indywidualnym koncie oszczędnościowym.

Warto rozważyć prywatne ubezpieczenie emerytalne, gdyż umożliwia ono gromadzenie dodatkowych środków na przyszłą emeryturę. Zwłaszcza w przypadku osób, które poszukują dodatkowej alternatywy dla ZUS, jak np. osoby prowadzące działalność gospodarczą czy pracownicy pracujący na umowę zlecenie, takie rozwiązanie jest godne uwagi. Prywatne ubezpieczenia emerytalne są też korzystne dla osób, które chcą zwiększyć swoje świadczenia emerytalne w przyszłości. Warto jednak pamiętać, że takie ubezpieczenia wiążą się z pewnymi kosztami, np. prowizjami czy opłatami za zarządzanie. Oferujemy również kompleksową pomoc w takim obszarze, jak sukcesja w firmie w Nowym Sączu.

Emerytury

Jak być niezależnym finansowo od państwowego systemu emerytalnego już w wieku 50-60 lat? Co zrobić, by Państwa pieniądze zaczęły „samodzielnie” pracować i stały się dla Państwa największymi przyjaciółmi? Co to znaczy być rentierem i żyć z odsetek, a nie musieć pracować do 70 roku życia?

Dla wielu osób polski system emerytalny stanowi prawdziwą zagadkę. Płacą składkę emerytalną, odnosząc wrażenie, że odkładają na własną emeryturę. To znaczy, ze te pieniądze, które są im dzisiaj odbierane, wrócą do nich za kilkanaście, lub kilkadziesiąt lat. Nic bardziej mylnego. Polski system emerytalny, tak jak w większości krajów świata, oparty jest na umowie międzypokoleniowej, zapoczątkowanej przez Otto von Bismarcka, w 1880 roku, czyli młodsi płacą na starszych. Niekorzystnie zmienia się struktura wiekowa Polaków. W 2050 roku emerytów będzie dwukrotnie więcej, niż dzisiaj. Za to osób pracujących ubędzie o jedną czwartą. Nie będzie miał kto pracować na nasze emerytury. Nie ma co liczyć tylko na ZUS i II Filar, bo pierwsza emerytura będzie prawdopodobnie niższa o 50% – 70% w porównaniu do ostatniej pensji. W przypadku osób osiągających bardzo wysokie dochody, prowadzących własną działalność gospodarczą , lub dopiero rozpoczynających pracę zawodową może to być nawet mniej o 80%!

Umiesz liczyć? Licz na siebie!

Plan posagowy dla dzieci

Według ostrożnych obliczeń wykształcenie dziecka to koszt dla rodziców ok. 150 000 zł. A jeśli mają Państwo dwoje, lub troje dzieci? Rodzina 500+ – to doskonały moment na rozpoczęcie oszczędzania dla Państwa dzieci, przy wykorzystaniu państwowych pieniędzy (taka okazja nigdy się już nie powtórzy)!!! Indywidualny program posagowy to proste rozwiązanie, by zapewnić dziecku potrzebny kapitał w przyszłości, Im wcześniej zaczniemy odkładać, tym łatwiej będzie nam uzbierać odpowiedni kapitał. Bo to właśnie czas jest naszym głównym sprzymierzeńcem w gromadzeniu pieniędzy – im dłuższy, tym większy zgromadzimy kapitał, mniejszym kosztem!

„500+ Przejeść ?
Odłożyć ?
czy
Pomnożyć ???”

Inwestycje

W czasach bardzo niskiego realnego oprocentowania wszystkich lokat (PLN, USD, EUR) warto poszukać rozwiązań, które mogą przynieść większy zysk Państwa inwestycji. Jak inaczej ulokować swoje oszczędności, aby je efektywnie pomnażać? Jakich zmian dokonać w obecnym programie emerytalnym, posagowym czy rentierskim, by wreszcie zaczął przynosić Państwu realne zyski? Skoro Albert Einstein uznał, że: „Największym wynalazkiem ludzkości jest procent składany”, to może warto zadać sobie trochę trudu i wykorzystać swoje największe atuty : inteligencję i czas. Proponuję spotkanie, na którym wspólnie dokonamy analizy posiadanych przez Państwa rozwiązań finansowych pod kątem dopasowania do aktualnych potrzeb, ewentualnie obniżenia
niepotrzebnych kosztów i zwiększenia zysków w części inwestycyjnej. Tak jak co roku dokonujemy przeglądu swojego samochodu, tak samo warto przeglądnąć posiadane rozwiązania finansowe i sprawić by pracowały jeszcze bardziej efektywnie.

„Jedyne pieniądze, jakie sprawią, że będziesz bogaty, to te których nie wydałeś”
Bodo Schafer